ÇOCUK EĞİTİMLERİMİZ

ÇOCUK İNGİLİZCESİ

ÇOCUK İNGİLİZCESİ

Neden Erken Yaşta İngilizce Öğrenilmeli?


 

 • İyi bir aksan ancak erken yaşta kazanılabilir, ilerleyen yaşlarda düzeltmek veya öğrenmek daha zordur.
 • Bu yaşta öğrendiklerini ilerde hatırlaması daha kolaydır, çabuk öğrenirler ve geç unuturlar.
 • Okul hayatında diğer çocuklar ikinci dil öğrenmekle uğraşırken sizin çocuğunuz dil bildiği için başka alanlarda kendini ispatlamaya daha erken başlayacak. Yani hayata 1-0 önde başlamış olur
 • İkinci bir dil bilen çocuklar, yaşıtları tek dilli çocuklara oranla çok daha hızlı okur ve kavrama becerisi kazanırlar.
 • Karşısındaki insanın başka dilde söylediği cümleyi anlama gibi durumlar çocuklardaki özgüveni tetikleyici, mutlu olmalarını sağlayacak nedenlerdir.
 • Çocuklar yabancı bir dili içgüdüsel olarak keşfedilesi bir yapı ve eğlence aracı olarak kabul ederler.
 • Öğrenmeye heveslidirler.


Çocuklar İçin İngilizce Kursu (7-17 Yaş)

English Council Çocuklara İngilizce programı, İngilizce’yi sevdirmeyi amaçlayan ve kullandığı öğrenci merkezli aktiviteler aracılığıyla İngilizce’yi ders olmaktan çıkaran programdır. 

İngilizce konuşmanın önündeki en büyük engel formül ezberleme üzerine kurulu gramer temelli eğitimdir. Eğitim sisteminin esas amacı öğrencinin hedeflenen dilde iletişim kurmasını (konuşma ve anlama) sağlamaktır. 

English Council Çocuklara İngilizce Programı, çocuklarımızın ilgi, yetenek ve ihtiyaçlarına yönelik içeriğiyle İngilizce’yi ileri seviyelere kadar eğlenceli bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır. Eğitimin ilk gününden itibaren hedeflenen dilde iletişim kurma öğretilmekte, öğrencinin tercüme yapmasını engellemek için doğrudan hedeflenen dilde düşünmesi sağlanmaktadır. 

Devamını oku

Ücretsiz Kayıt OlCAMBRIDGE EXAM

CAMBRIDGE EXAM

Yabancı dil öğreniminin çocuklarımızın dünyaya açılması için en önemli gereklilik olduğu bilinciyle Cambridge English Sınavları Yetkili Merkezi  TAL KARİYER ile işbirliği yaparak öğrencilerimize bu sınavlara katılma ve dil seviyelerini uluslararası bir platformda değerlendirme olanağı sunmaktayız.

Her yıl Türkiye’nin birçok şehrinde TAL KARİYER  tarafından düzenlenen Cambridge Key English Test (KET), Preliminary English Test (PET) ve First Certificate in English (FCE) sınavları, Cambridge Üniversitesi'nin bir kuruluşu olan Cambridge ESOL (Ana Dili İngilizce Olmayanlar İçin İngilizce) tarafından düzenlenen genel İngilizce sınavlarının ilk üç düzeyini oluşturmaktadır. Bu sınavlar İngilizce düzeyini; okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarındaki kabiliyetlerine göre ölçmektedir. İngilizce dilini yetkin bir şekilde kullanabilme anlamında uluslararası bir sistem düzenlenmiştir. Bu CommonEuropeanframework of Reference (CEFR) (Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Programı) olup 6 seviyeden oluşur: Elementary (Temel) (A1 ve A2), Intermediate (Orta), (B1ve B2), Advanced (İleri) (C1ve C2). Cambridge ESOL, CEFR’ın her seviyesi için uluslararası İngilizce sınavları üretmiştir. Bu çerçeveye göre KET ve KET for Schools sınavları A2, PET ve PET for Schools sınavları B1, FCE sınavı ise B2 seviyesindedir.

Devamını oku

Ücretsiz Kayıt OlYARATICI DRAMA

YARATICI DRAMA

Yaratıcı drama, bireylerin doğaçlama bir şekilde, önünde daha önceden hazırlanmış senaryo olmadan, bir konu hakkında gelişi güzel canlandırmalar yapmalarıdır. Ülkemizde de yaratıcı drama kursları ile bireylere yaratıcı drama teknikleri ile eğitim verilmektedir. Ayrıca yaratıcı drama kursları kişisel gelişim eğitimleri arasında yer almaktadır. İzmir yaratıcı drama konusunda gelişme göstermekte, gün geçtikçe bu kurslar yaygınlaşmaktadır. Manisa’da yaratıcı drama kursu almak için ulaşım kolaylığı ve birçok eğitimi bünyemizde bulundurmamızdan ötürü tercih edilen kurslar arasındayız.

 

Yaratıcı drama, çağdaş eğitim sistemleri içerisinde grupla yapılan öğretim teknikleri arasında yer almaktadır. Çağdaş eğitim sistemleri bireylerin sadece öğrenmesini değil, öğrenirken birçok alanda gelişme göstermesini beklemektedir. Ülkemizde kabul gören, eğitim sistemimizin temeli olan İlerlemecilik eğitim felsefesi, yaratıcı drama eğitimi konusunda destekleyici yönde içerikler barındırmaktadır. Çünkü çağdaş eğitim sistemlerinde etkin katılım ilkesinin önemine vurgu yapılmaktadır. Etkin katılımda birey öğrenme için ne kadar fazla duyu organını işin içine sokarsa, öğrenmenin kalıcılığı da o derece fazla olacaktır. Etkin katılımda 5 duyu organını işin içine ne kadar çok sokabilirsek öğrenmemizin de temelini o derece sağlam atmış olacağız. Bu açıdan yaratıcı drama eğitimi örnekleri uygulanırken bireyler birçok duyu organıyla işin içine girmekte ve birey kendini bir çok alanda geliştirebilmektedir.Yetişkin ve Çocuk Grupları İçin gerçekleştirilen özel programdır.

 

 

Yaratıcı drama teknikleri nelerdir?

 

Rol oynama, uzman görüşü, toplantı, oyun, dramatizasyon, röportaj, sözsüz oyun yani mim, dedikodu halkası, mektup, telefon görüşmesi, kostüm, rol değiştirme gibi teknikler yaratıcı drama teknikleri arasında yer almaktadır. Bu teknikler aslında yaratıcı drama eğitimi içerisinde aktif rol oynayan, işlevsel bölümdür. Yaratıcı drama örnekleri oluşturulurken bu teknikler dikkate alınmakta, içlerinden birisi ve ya birkaçı seçilerek yaratıcı drama eğitimi başlamaktadır.

İlerlemecilik eğitim felsefesi yaratıcı drama örnekleri ile bireylerin bir konu hakkında doğaçlama olarak canlandırma yapmasıyla birçok alanda bireyin kişisel gelişimine fayda sağlanacağını bizlere açıkça ifade etmektedir.

 

Yaratıcı drama kursunun faydaları

Yaratıcı drama bireylerin birçok alanda gelişme göstermesine yardımcı olmaktadır. Yaratıcı drama kursu sizlerin bilişsel, duyusal ve psiko-motor alanınızın gelişmesine fayda sağlayacaktır. Yani sizlerin çok yönlü gelişmesi açısından yaratıcı drama kursu almanız faydalı olacaktır.

Yaratıcı drama eğitimi ile somut yaşantı edineceksiniz. Somut yaşantılar kalıcı öğrenmelerin temelini oluşturur. Ayrıca yaratıcı drama kursu ile yaparak yaşayarak öğrenmeler sağlayacaksınız. Yaparak yaşayarak öğrenmeler ile sosyalleşeceksiniz ve kendinize güveniniz gelecek.

Yaratıcı drama eğitimi sizlerin hayal gücünüzün gelişmesine katkıda bulunacak, yaratıcı düşünmenizi sağlayacaktır. Böylelikle toplum içerisinde özgüvenli duruşunuzla farkınızı hissettireceksiniz. Yaratıcı düşünen bireylerin yetişmesi ülkemizin ve eğitim sistemimizin geleceği açısından da önemlidir.

Drama eğitimi almak için tiyatro eğitimi almış olmanız ve ya çok iyi oyuncu olmanıza gerek yoktur. Aslında drama kursu tiyatro eğitimine de atılan ilk adım gibidir. Kendinizi yaratıcı drama örnekleri arasından seçilen bir gösterinin ortasında bulduğunuzda, yeteneklerinizin farkına varacaksınız, gelişim alanlarınızı iyileşmesini sağlayarak pozitif yönde yol alacaksınız.

 

Devamını oku

Ücretsiz Kayıt OlMENTAL UP

MENTAL UP

EĞLENDİRİRKEN ZİHİNSEL BECERİLERİ GELİŞTİRİR.

MentalUP, 60’tan fazla eğlenceli beyin egzersiziyle zihinsel gelişimin etkili bir yoludur.

 • Kişiye özgü beyin geliştirme egzersizleri ilgi uyandırıcıdır.
 • Birbirinden keyifli zeka ve akıl oyunları ile beyni çalıştırır.
 • Gündelik hayatta zihinsel zindeliği sağlamanın formülüdür.

POTANSİYELİN ANAHTARI.

MentalUP, zihinsel potansiyeli etkin kullanmayı sağlar.

 • Hafıza oyunları (hafıza egzersizleri) öğrenme kabiliyetini geliştirir.
 • Dikkat egzersizleri dikkati sürdürmeyi ve odaklanmayı sağlar.
 • Görsel zeka egzersizleri yaratıcı düşünceyi tetikler.
 • Mantığı ve problem çözme yeteneğini geliştirir.

MentalUP Zeka Oyunları: Türkiye’de ilk!

Çocuğunuz geleceğinizdir. Onu rakipsiz MentalUP Zeka ve Akıl Oyunları ile tanıştırın, TÜBİTAK desteğiyle Yıldız Teknik Üniversitesi Akademisyenleri tarafından geliştirilmiş eğlenceli beyin egzersizleri sayesinde zihinsel becerilerini geliştirmesine ve potansiyelini keşfetmesine destek olun. Şimdi deneyin!
Devamını oku

Ücretsiz Kayıt OlHIZLI OKUMA

HIZLI OKUMA

    Günümüzde bilgiye ulaşıp onu elde tutmak için hızlı ve etkili yöntemlere sahip olmanız ve onları geliştirmeniz gereklidir. Unutmayın bilgi çağındayız. Her şey hızla ilerliyor. Bizler ise çoğu zaman yavaş kalıyoruz. Okuma, duyu organlarının, zihnin ve bedenin hep birlikte harekete geçtiği bir eylemdir.

LGS, YKS, TYT, KPSS, ALES, DGS sınavına hazırlanıyorsunuz ama sınavdaki en büyük probleminiz sınav süresinin yeterli gelmemesi, Hızlı Okuma Eğitimi ile sınavlarda 30 dakika veya bir saate yakın ekstra zaman kazanabilirsiniz.

 

 

Hızlı Okuma Eğitimi Neler Kazandırır

 • Çok boyutlu işlevi ekseninde düşünme ve zihninizi kullanma yollarını değiştirir.
 • Tahmin edemeyeceğiniz bir süratte okumanın yollarını gösterir.
 • Etkin ve verimli okumayı sağlar.
 • Maksimum seviyede anlama seviyesine ulaşmanıza yardımcı olur.
 • Çağımızda bilgi bombardımanından sağ çıkabilmenizi sağlar.
 • Sınavlara hazırlanırken elinizi çabuk tutmanıza yardımcı olur.
 • Kitap, gazete ve dergilerdeki sizin için önemli bilgileri kaçırmamanızı sağlar.
 • Okuma ve anlama hızınızla tüm sınırları zorlamanızı sağlar.
 • Zahmetsiz ve akıcı biçimde öğrenirsiniz.
 • Okuduğunuzu anlama yüzdenizi arttırırsınız.
 • Zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
 • Özgüven kazanırsınız.
 • Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar.
 • Okurken beyniniz hayal kurmaz ve bütünü görür.
 • Okuma daha zevkli hale gelir.
 • Okuma alışkanlığını kazanmada büyük bir adım atmış olursunuz.
 • Sözcük haznenizi ve genel bilgi birikiminizi arttırmanıza yardımcı olur.
 • Kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı avantajlar sağlar.

 

 

Hızlı Okuma Eğitiminin Amacı

 

Hızlı Okuma Eğitimi’nin amacı; okumanızı daha etkin ve daha verimli hale taşımanızı sağlamaktır. Hızlı Okuma Eğitimi‘nin amacı, gözlerinizin sözcükler üzerinde keyfince ve başıboş gezinmesini önlemek böylece beyin gücünüze de büyük bir hız kazandırmaktır.

Hızlı Okuma Eğitimi‘nin temel hedefi anlama, dikkat, odaklanma, konsantrasyonu en etkin şekilde geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu çalışmanın sonunda verimli ve etkin bir okuyucu olacağınızın garantisi verilmektedir.

 

Hızlı Okuma Eğitimine Kimler Katılabilir?

Yetişkinler ve Öğrenciler ile TYT, YKS, KPSS, DGS Sınavlarına Hazırlananlar

Hızlı Okuma Eğitiminin Süresi

Hızlı Okuma Eğitimi, Bireysel olarak uygulanmaktadır. Süresi 24 saattir. 6 haftalık zaman diliminde programın tamamlanması uygundur.

Hızlı Okuma Eğitiminin Süreci

Öncelikle katılımcılar, ön görüşmeye alınır. Hızlı Okuma Eğitimi, %25 teorik, %75 pratik uygulamalardan oluşmaktadır. Öğrenci hedeflerine ulaşması yönünde çalışmalar yapılır.

 

Devamını oku

Ücretsiz Kayıt OlROBOTİK KODLAMA

ROBOTİK KODLAMA

Çocuklar için Kodlama Eğitiminin Önemi

   Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler, çocukların bu gelişmelerle daha çok içli dışlı olmasına neden olmaktadır. Ebeveynlerinde gördükleri cihazları merak etmeleri engellenememektedir ve eninde sonunda bu cihazlarla tanışmaları gerçekleşmektedir. Bilgisayar ve akıllı cihazların çocuklar üzerinde olan olumsuz etkileri düşünüldüğünde de ebeveynlerin bu konudaki endişeleri artmaktadır.
   Çocukların, akıllı cihazlar ve bilgisayarla tanışmaları kaçınılmaz bir sondur. Burada dikkat edilmesi gereken bu cihazlarla geçirdikleri süreler ve hangi amaçla kullandıklarıdır. Robotik Kodlama sayesinde çocukların bu cihazlarla geçirdikleri süreler, olumsuz etkiler ortadan kaldırılarak onların gelişimlerine olumlu olabilecek bir hale dönüştürebilir.

Bilgisayarla Konuşmayı Öğrenmeleri

   İnsanların birbiriyle anlaşabilmeleri için sağlıklı bir iletişim kurmaları gerekmektedir. Aynı durum bilgisayarla insanlar arasında da geçerlidir. Bilgisayarın dilini öğrenen bir kişi, onlarla iletişime geçerek onları kendi amaç ve düşünceleri için kullanabilirler.
   Bilgisayar, yüksek işlem gücüne sahip olmaları ile beraber çok hızlı sonuç üretebilen cihazlardır. Akıllı cihazlarında temelinde olan bilgisayarlar, onlarla iletişime geçen insanların verdiği komutları yerine getirmektedir. Yazılım dili olarak adlandırılan ve kodlamada kullanılan diller, bilgisayara komut vermek için tasarlanmışlardır. Kodlama prensiplerini ve yazılım dillerini bilen kişiler, bilgisayarın sahip olduğu işlem gücünü kendi işleri için rahatlıkla kullanabilirler. Bu sebeple, kodlama eğitimi almak ve bu konuda kendini geliştirmek bu cihazları verimli bir şekilde kullanmak için önem arz etmektedir.

Çocuklar için Kodlama Eğitimi

   Çocuklar, okul öncesi dönemi itibariyle kodlama eğitimi almaya uygundurlar. Oyuncaklar ve mobil oyunlar sayesinde kodlamayla tanışan çocuklar, ortalama 10 yaşından sonra yazılım dili kullanarak kodlama yapma konusunda yeterliliğe ulaşmaktadır. Özel olarak tasarlanan ve geliştirilen oyuncaklar ve oyunlar, basit komutlar verilerek kodlamanın öğrenilmesini sağlamaktadır. Belli bir hedefe ulaşmak için gerekli olan adımları bulmalarını ve bunları adım adım işletmeleri, kodlamanın temelinde yatan bir olgudur. Bu oyuncaklar ve oyunlar da bu amacı yerine getirmek için bu şekilde tasarlanmışlardır.

Kodlama Eğitimine Erken Yaşlarda Başlayan Çocuklar

   Erken yaşta kodlama eğitimi almaya başlayan çocuklar; zihinsel gelişim, problem çözme becerisi, işlerin planlanması, durumlar arası ilişki kurma ve yeni fikirler üretme konusunda daha çok gelişim göstermektedirler. Ayrıca robotik kodlama ile de tanışan çocukların makinaların nasıl işlediği konusunda da temelleri oluşmaktadır. Bu sebeple zihinsel olarak bu yönde gelişmeleri, onların kodlama konusunda ileri yaşlarda daha başarılı olmalarını sağlamaktadır.

 


Robotik ve Robotik Kodlama Nedir?

Robotik; bilgisayar, yazılım, makine ve kontrol birimleri ile beraber uzay bilimlerini de içine alan ortak bir çalışma alanıdır. Birçok mühendislik disiplinin bir araya gelmesiyle beraber ortaya çıkmaktadır. Çünkü robotik alanında belli koşullara göre çalışabilmesi, mekanizmaların tasarlanması, bunların kontrollerinin gerçekleştirilmesi için elektronik donanımların eklenmesi ve dijital ortamda kontrollerinin sağlanması için birçok mühendislik dalının bir arada çalışması gerekmektedir.

Robotlar ise sensörleri sayesinde çevresini algılayan, aldığı bu girdileri yorumlayarak sonuçlar üreten ve bu sonuçları çıktı olarak verebilen aygıtlardır. Bu da bizlere göstermektedir ki günümüzdeki birçok iş ve işlemler robotların doğru bir şekilde tasarlanıp kodlanması sayesinde gerçekleştirilebilir. Çünkü insanlarda sahip olduğu duyular sayesinde çevresindeki bilgileri alıp, beyni sayesinde bunları işleyip sonrasında organları kullanarak sonuçlarını dışarıya aktarmaktadır.

Okulumuzdaki Robotik ve Kodlama Eğitimleri!

Çocuklar yapboz birleştir gibi kod bloklarını birleştiriyor, oyunlar, uygulamalar yapabiliyor ve bunun için programlama bilgisine ihtiyaç duymuyor. Sürükle ve bırak yöntemiyle kodlama yaparken hem eğleniyor hem de programlama mühendisliğinin en temel yeteneği olan algoritma geliştirmeye öğreniyorlar.

Geliştirdikleri uygulamaları başkalarıyla paylaşıp arkadaşlık kazanıyor, eleştirisel bakış açısıyla projeleri ele alıyorlar ve geri bildirimde bulunuyorlar. Bilgisayarlar üzerinde birçok bileşeni kullanarak tanıyor, bilgi ve deneyim kazanıyorlar. En önemlisi, bunları yaparken bolca eğleniyorlar!

Özetlersek Robotik Kodlama önemlidir, çünkü:

·         Analitik düşünme becerileri kazandırır.

·         Olay veya durumlar arasındaki ilişkileri görebilmesini sağlar.

·         Yaratıcı düşünmesine yardımcı olur.

·         Problem çözme yeteneğini artırır.

·         Sistematik düşünmesini sağlar.

·         Makinaların çalışma mantığını kavramasına yardımcı olur.

Çocukların kod yazmayı öğrenmesi, yalnızca yaptıkları meslekte değil, yaşamlarının tümünde fark yaratmalarını sağlar.

 

 

 

 

 

Neden Katılmalı!

·         Kodlama eğitimi çocuklara matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor. Çocuklar her şeyden önce Algoritmik ve tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfediyor.

·         Programlama öğrenmek aslında yeni bir dil öğrenmek gibi. Uzmanlara göre de ne kadar erken yaşta başlanırsa öğrenmesi o kadar kolay oluyor.

·         Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarındaki öngörülen yeni işlerin  yüzde 60’ı bilgisayarla ilişkili olacak.

·         Kod yazma çiftçilikten  hukuka, inşaattan tıbba kadar her endüstride kullanılabiliyor.

·         Bilgisayar mühendisliği yeni mezunlar arasında en çok kazandıran işlerden biri.

 

 

Devamını oku

Ücretsiz Kayıt OlKVKK Bilgilendirme Telefon
Hemen Kayıt Olun!
Eğitim Danışmanlarımız Sizi En Kısa Sürede Arıyacaklar Eğitimle İlgili Detaylı Bilgiyi Alabileceksiniz.

Kayıt Ol
Bilgileriniz 3. Kişi Yada Kurumlar İle Paylaşılmaz İzinsiz Reklam Mesajı Gönderilmez.
Hemen Kayıt Olun!
Eğitim Danışmanlarımız Sizi En Kısa Sürede Arıyacaklar Eğitimle İlgili Detaylı Bilgiyi Alabileceksiniz.

Kayıt Ol
Bilgileriniz 3. Kişi Yada Kurumlar İle Paylaşılmaz İzinsiz Reklam Mesajı Gönderilmez.